توضیحات رئیس مرکزبهداشت خوزستان در مورد فوت فرد مبتلا به تب کنگو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان /// الهه فاخته

به گزارش خبرگزاری مهر، سید مهدی حسینی زاده با انتشار اطلاعیه‌ای اظهار کرد: پیرو انتشار کلیپ و مطلبی در فضای مجازی مبنی بر فوت یک بیمار بر اثر ابتلا به تب کریمه کنگو به اطلاع می رساند که بیماری ۲۳ ساله ۹ مرداد با علائم درد شکم و بی حالی به بیمارستان سینا مراجعه و بر اساس تشخیص احتمالی تحت درمان های لازم قرار می گیرد.

وی با اشاره به انجام آزمایشات لازم از بیمار ادامه داد: بر اساس شرح حال، معاینات و آزمایشات اولیه یکی از تشخیص ها، احتمال بیماری عفونی تب کنگو کریمه بوده که علاوه بر شروع درمان، نمونه آزمایش‌ها به منظور تحلیل دقیق تر به آزمایشگاه مرجع تهران ارسال شد.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: بیمار ۱۲ مرداد فوت می کند که به دلیل عدم وصول جواب آزمایش‌های تکمیلی از تهران، کارشناسان بهداشتی مجبور به دفن بیمار بر اساس پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و به شکل قرنطینه ای می شوند که خوشبختانه پس از دریافت جواب آزمایشات تکمیلی مشخص شد که متوفی به بیماری عفونی تب کریمه کنگو مبتلا نبوده است. 

حسینی زاده در پایان گفت: از ابتدای سال تاکنون هیچ موردی از ابتلا به تب کریمه کنگو در خوزستان مشاهده نشده و از هموطنان درخواست می شود تا اخبار و اطلاعیه های حوزه سلامت خوزستان را تنها از مراجع رسمی دنبال و به شایعات فضای مجازی توجه نداشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *