حوزه هنری یک پایگاه ارزشی برای به صحنه آوردن جوانان است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان /// الهه فاخته

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود شریعتی ظهر امروز در بازدید از کارگاه تولید پوستر «بهشت همین نزدیکی» که به مناسبت هفته ازدواج با موضوع خانواده و سبک زندگی اسلامی با حضور استاد مسعود نجابتی و هنرمندان پنج استان در یزد برگزار شد، اظهار داشت: زبان هنر و آثار هنری از جمله پوستر می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در انتقال پیام به مخاطبان و جامعه داشته باشد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه هنر در انتقال پیام‌های مرتبط با حوزه خانواده بیان کرد: با توجه به سلایق مختلف در جامعه شاید بحث و گفت‌وگوی مستقیم در این‌باره اثرگذاری چندانی نداشته باشد ولی یک اثر هنری به ویژه اثری که با الهام از آیات قرآن کریم که نمونه آن در این کارگاه خلق شد، بهتر و مؤثرتر می‌‎بتواند پیام‌های عمیق کلام وحی و آیه‌های زندگی را منتقل کرده و فضای خانواده و زندگی را شاد و زیبا کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد ادامه داد: در این کارگاه هنرمندان استان‌های کرمان، خراسان‌های رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان و یزد مباحث و مضامین مرتبط با خانواده و سبک زندگی اسلامی را با هنر و خلاقیت خود به نمایش گذاشتند و نشان دادند که ایرانی، همیشه هنرمند است و عقاید دینی، اسلامی و ایرانی را می‌تواند در قالب هنر به منصه ظهور برساند.

شریعتی، پوسترهای تولید شده در کارگاه «بهشت همین نزدیکی» را زیبا، جذاب و حاوی پیام‌های مؤثر، ارزشمند و سازنده در زمینه خانواده، ازدواج و سبک زندگی دانست و از حوزه هنری یزد، استادان و هنرمندان شرکت کننده در این کارگاه قدردانی کرد.

وی همچنین بر گسترش تعامل و همکاری‌های دو جانبه بین اداره کل ورزش و جوانان و حوزه هنری تاکید و خاطرنشان کرد: دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان که بر عهده این سازمان است از ظرفیت‎ دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در اجرای مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان استان استفاده می‌کند که این کارگاه نیز در همین راستا برگزار شد.

شریعتی افزود: با ارتقای همکاری‌ها و فعالیت‌های بین بخشی می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های کوچک کارهای بزرگ، ماندگار و اثر بخش انجام داد که این کارگاه نمونه بارز آن بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد، حوزه هنری را یک پایگاه ارزشی، هنری و ادبی برای به صحنه آوردن جوانان دانست و اظهار داشت: این نهاد در عرصه‌های مختلف در زمینه به صحنه آوردن و مشارکت دادن جوانان همچنین پیاده‌سازی سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمینه جذب جوانان در موضوع‌های فرهنگی، هنری و ادبی نقش مؤثری دارد.

به گزارش مهر، این کارگاه سه روزه با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، حوزه هنری یزد، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد، کانون هنر شیعی، نهضت مردمی پوستر انقلاب و کانون طراحان یزد (ترنج) برگزار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *